Cesta do Peru za sebepoznáním

15.01.2024
Je tomu již 11 let, kdy jsem začala vnímat volání mé duše do Peru. Nevěděla jsem ještě tehdy, jak a kdy se tam dostanu, kde seženu peníze – výprava do Peru je docela nákladná. Jedno jsem věděla ale zcela jistě – že ten čas nastane. Po tento čas jsem měla slušný přehled z internetu, kdo a jaké možnosti nabízí. Zalíbila se mi výprava jednoho z pražských průvodců, který nabízel také očistné ceremonie žabky Kambo a Ayahuascy (liány duše).

 

Většinou nemívám našetřeno větší obnos peněz, miluji peníze když jsou v oběhu. Tentokrát se mi nasbíraly peníze aniž bych to plánovala právě ta částka, kterou jsem potřebovala abych se nemusela někde zadlužovat. Očekávání jsem vyloženě neměla žádná, ani jsem nevěděla, kde budeme spát. Byla jsem tak nějak připravená na všechno.


Kdybych předem věděla co mě čeká, tak si to safra rozmyslím, zda jet nebo ne. Brala jsem to jako posouvání vlastních hranic, takže jsem byla šťastná že jsem jela. Byla to velka výzva, kdy jsem věděla, že na 14 dní opustím svou komfortní zónu.


V džungli jsme strávili celý pobyt, tedy 14 dní. Džungle byla nepopsatelně krásná, pulzující divokou přírodou a hlavně očistná pro tělo i duši. Koupaly jsme se v místní v řece – namísto sprchových gelů a šamponu jsme používali jíl – hlínu. Chatky, ve kterých jsem spali, měly stěny ze sítí, takže jsme mohli slyšet noční džungli. Jídlo bylo velmi dietní kvůli ceremoniím, ale mně to vyhovovalo. Cítila jsem, že mé tělo potřebuje očistu a tady v ČR bych se k tomu horko těžko dokopala.


Ceremonie byly každý den, byly dost náročné. Žabku Kambo jsem zvládala poměrně dobře – na vybraném místě se kůže jemně popálí v několika bodech a na tyto body je pak nanášen sekret z žabičky. Lidé se jezdí do Amazonie takhle léčit z AIDS, rakoviny a dalších závažných onemocnění. Běžně žabku Kambo v Amazonii aplikují i dětem jako přírodní očkování. Dodnes v Brně pořádáme ceremonie s žabičkou u mě v salonu.


Ayahuascu – odvar z liány, který jsme si sami připravovaly jsem snášela již mnohem hůř. Nástup stavu, který přišel asi po 40 minutách, se nedá ani popsat. Je to stav přirovnávaný ke snění, takže o sobě víte, ale odevzdat svou kontrolu, bylo pro mě nepředstavitelné. Já, která jsem byla zvyklá mít věci a samu sebe pod velkou kontrolou. Jedno z dalších velkých témat, které přicházelo související s tímto stavem ve kterém se nacházíte, je obrovský strach ze SMRTI. Vzpomínám si, když jsem byla malá a budila se strachy, co se bude dít až zemřu.


Vzpomínala jsem na odstrašujici poznámky známých v ČR, než jsem odjela a říkala si nooo něco na tom asi bude 🙂 Další co se mi honilo hlavou bylo, že cesty zpět již v tuto chvíli není, takže se uklidni a nech se vést. Po 5 hodinách tento stav odeznívá.


Každý jsme si dávaly záměr do ceremonie, co bychom si přály vědět – Ayahuasca je tzv. "urychlovač". V té době jsem řešila, proč se nám s přítelem nedaří počít miminko, takže můj záměr byl jasný – zjistit proč se nedaří. Jakmile jsem se přestala bránit prožitku a naskočila na vlnu, ihned mi bylo zodpovězeno "ty se divíš proč se Vám nedaří počít miminko? A já řekla okay, co se tedy stane když se budu řídit srdcem? Najednou jsem vnitřním zrakem viděla, jak mé srdce jede ve výtahu až nahoru do nebes.


Tak jednoduché a prosté přišlo pochopení po tomto prožitku. Pokud se budu řídit srdcem zjistím, že mé přání není založit rodinu, ani počít dítě. Mým přáním je cestovat, poznávat kulturu jiných zemí, plnit si své sny a pracovat na seberozvoji.


Cítím velkou vděčnost Matce Zemi, Pachamamě – bohyni pralesa, všem bytostem za tento pobyt a také SAMA SOBĚ, že jsem přijala tuto výzvu do PERU. Pevně věřím, že jsem nebyla v této úžasné zemi naposledy. Tento pobyt, byl pro mě k nezaplacení. Přinesl mi mnohem větší vnitřní klid, vyrovnanost, nadhled a spoustu dalších cenných poznatků o sobě samé.


"Jakmile se jednou vydáte na cestu osobního rozvoje, již není cesty zpět"